Главная » Молитвы » Молитвы о помощи в труде

Молитва в садоводстве. Святителю Тихону, епископу Амафунтскому

Тропарь, глас 1

Пустынный житель и в телеси Ангел, и чудотворец явился еси, Богоносе отче наш Тихоне: постом, бдением, молитвою небесная дарования приим, исцеляеши недужныя и души верою притекающих ти. Слава Давшему тебе крепость, слава Венчавшему тя, слава Действующему тобою всем исцеления.

Молитва

О Трисолнечныя Троицы угодниче! О неистощимый источниче чудес! О Небесныя доброты подобниче, святче Божий преблагий, избранниче Спасов, великий архиерею, преблаженне светителю Христов Тихоне, подсолнечную озаряяй и удивляяй чудесы твоими! Всегда предстоя Святей Троице и моление принося о всем мире, вся призывающия имя твое святое от всякаго недуга душевнаго и телеснаго исцели, испроси отпущение грехов их, греховные мысли потреби, и всякую напасть и нашествие неприязненное диавола далече сотвори от молящихся тебе и возстави ны от сна греховнаго, устрой ны, входящыя и во святый храм твой, здравы душами и телесы, и добрыми делы славящия имя Пресвятыя Троицы, Отца и Сына и Святаго Духа, и Твое молитвенное предстательство, всегда, ныне и присно и во веки веков. Аминь.