Главная » Молитвы » Молитвы из книг

Молитва священномученику Константину Шарковщинскому

О священному́чениче о́тче Константи́не, ве́рный па́стырю ста́да Христо́ва и Це́ркве Белору́сския но́вый предста́телю! Ты в ве́ре и благоче́стии измла́да воспита́нный, путе́м ева́нгельским ше́ствовал еси́ и сподо́бился вели́каго служе́ния свяще́нническаго, его́же проходи́л еси́ со стра́хом Бо́жиим, благогове́нием и усе́рдием, я́ко му́дрый соверши́тель Та́ин Христо́вых, пропове́дник неле́ностный, наста́вник и врач духо́вный. Прихо́д, тебе́ пору́ченный, сохраня́л е́си от соблазни́телей ве́ка сего́ и, храм но́вый созда́, поуча́л еси́ па́ству устроя́ти ду́ши и телеса́ своя́ в жили́ще Свята́го Ду́ха. Наста́вшим гоне́нием от безбо́жных, не убоя́лся еси́ зло́бы сатани́нския, и, я́ко до́брый во́ин Христо́в, му́ки и смерть прия́л еси́. Сего́ ра́ди стяжа́вый дерзнове́ние пред Го́сподем, мо́лишися Ему́ неотсту́пно о спасе́нии ве́рных, вразумле́нии заблу́ждших, умягче́нии и обраще́нии злых. И нас, почита́ющих страда́ния твоя́, не оста́ви свои́м предста́тельством, да́руя вся поле́зная в ве́це сем, наипа́че же дости́гнути блаже́нства во Ца́рствии Небе́снем, иде́же с тобо́ю и все́ми святы́ми да сподо́бимся прославля́ти Отца́, и Сы́на, и Свята́го Ду́ха, во ве́ки веко́в. Ами́нь.